Het Thuis van Ooit

Universiteit Utrecht onderzoekt op welke manier toekomstdenken kan bijdragen aan de bereidheid van burgers om langetermijn klimaatbeleid te steunen en een gevoel van collectieve hoop te creeƫren. Daartoe werken Het Klimaattheater, Studio Tegenwind en Universiteit Utrecht gedurende 1,5 jaar samen om de krachten te bundelen en een nieuwe theatrale werkvorm te ontwikkelen en daarmee onderzoek te doen.

Foto: theatermakers, onderzoekers en ontwerpers komen samen in de ontwerpfase

Centraal staat de theorie van Maarten Hajer over Possible Futures, dat we in deze werkvorm voor een breed publiek invoelbaar willen maken. Samen met de onderzoekers bedachten we een manier hoe we onder de deelnemers ook op een juiste, reproduceerbare manier data konden verzamelen om zo de effecten te meten.

Momenteel spelen we try-outs van de voorstelling en toetsen we de onderzoeksmethode. Het doel is vervolgens om komende 1,5 jaar in totaal 30 voorstellingen te spelen zodat er voldoende data is om de resultaten uit het onderzoek te publiceren.

< terug naar projectenoverzicht